اصول انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری جز آن دسته از محصولاتی است که تنوع طرح و رنگ آن بسیار زیاد است لذا برای انتخاب کاغذی دیواری مورد نظر خود اطلاعاتی که در این مقاله به آن اشاره می شود را لازم است بدانیم

  1. توجه به نقشه فضا

اگر فضای موردنظر برای اجرای کاغذ دیواری اتاقی کوچک باشد استفاده از طیف رنگ های روشن با بافت ریز پیشنهاد می شود. در فضاهایی که نسبت طول به عرض اتاق تفاوت زیادی دارد انتخاب طرح های راه راه به شرط آنکه به صورت افقی اجرا شود هم می تواند پیشنهاد خوبی باشد تا این نسبت طولی را تعدیل بخشد. اگر ارتفاع دیوار اتاق کوتاه باشد استفاده از طرح راه راه عمودی پیشنهاد می شود.

  1. مشخص کردن سقف بودجه

در بازار بی نهایت طرح کاغذ دیواری می توان یافت که نظر شما را به خود جلب میکند اما قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید سقف بودجه را برای مشاورین یا فروشندگان مشخص کنیم تا آنان با توجه به بودجه شما به شما آلبوم کاغذ دیواری معرفی کنند چرا که مشاهده تعداد آلبوم های زیاد نتنها شما را خسته می کند بلکه دچار سردرگمی می شوید و نمی توانید تصمیم گیری درستی انجام دهید.

  1. طرح مورد علاقه ام را پیدا نمی کنم

با وجود تنوع بالای طرح و رنگ کاغذ دیواری با این حال این محصول محدودیت هایی هم دارد که از جمله آن می توان به تکرار چندین باره یک  طرح اشاره کرد. برای برطرف کردن این موضوع چاپ پوستر دیواری مطابق سلیقه مشتری پیشنهاد می شود

  1. ایجاد هماهنگی

پس از مشخص شدن طرح های منتخب از میان آلبوم های مختلف حال نوبت به انتخاب نهایی می رسد. برای این مهم باید دقت کنیم طرح و رنگ کاغذ دیواری با کاربری فضا و المان های موجود در آن از جمله مبلمان، پرده، کف و . . . هماهنگی داشته باشد. پس به دنبال پاسخ این سوال باشیم که آیا کاغذ دیواری انتخابی ما با وسایل منزلمان همخوانی دارد؟

  1. چند رول بیشتر

اغلب شرکت های تولید کننده کاغذ های دیواری ممکن است در راستای سیاست های خود پس از مدتی خط تولید بعضی از طرح های و حتی آلبوم خود را متوقف کنند از طرفی ممکن است خریدار پس از گذشت مدتی نیاز به ترمیم یا کسترش همان کاغذ باشد داشته که اکنون در بازار نمونه آن موجود نیست. لذا پیشنهاد می شود هنگام خرید، چند رول اضافه تر برای اطمینان خریداری شود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.